Meta gebruikt nu ook Europese gebruikersdata voor AI-training – wat betekent dit voor u?

Vanaf vandaag (27 mei 2025) is Meta – het moederbedrijf van Facebook en Instagram – officieel gestart met het gebruiken van openbare berichten van volwassen gebruikers in Europa om hun kunstmatige intelligentie (AI) te trainen.

Het gaat hierbij om:

  • 📸 Openbare foto’s op Instagram
  • 💬 Publieke reacties en posts op Facebook

Privéberichten worden niet gebruikt, en ook WhatsApp-gesprekken met de Meta AI-chatbot zijn uitgesloten.

Kunt u nog bezwaar maken?

Ja, dat kan nog steeds via een speciaal formulier op de websites van Facebook en Instagram. Maar let op: volgens de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) is het niet zeker of uw data dan al niet is verwerkt. Daarom adviseert de AP om zo snel mogelijk actie te ondernemen als u niet wilt dat Meta uw data gebruikt.


Weet u niet zeker wat u gedeeld heeft – of hoe u bezwaar maakt?

Veel mensen weten niet welke gegevens als “openbaar” zijn ingesteld, of waar ze moeten zijn om bezwaar te maken. Geen zorgen – wij helpen u stap voor stap.

Bel direct naar 070 336 7900 voor hulp!
Onze experts van PC Hulplijn controleren samen met u uw privacy-instellingen op Facebook en Instagram, en zorgen ervoor dat u bezwaar kunt maken als u dat wilt. Zo houdt u zelf de controle over uw gegevens.

Abonneer op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van ons laatste nieuws en updates.



Direct hulp nodig?

Wij zijn maandag t/m vrijdag bereikbaar van 08:30 tot 21:00 en zaterdag van 10:00 tot 17:00.